Kryesore

Reforma në Drejtësi/ Ambasadorja Yuri Kim: Le të vazhdojmë përpara, hap pas hapi, pa marrë parasysh pengesat

11:52 - 23.05.20 gsh

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka zhvilluar një takim me Komisionerët Publikë dhe me përfaqësues të Dhomës së Posaçme të Apelit. Në një postimi në ‘Twitter’, ambasadorja shkuan se  Vettingu duhet të vazhdojë pa marrë parasysh pengesat.Postimi i plotë:

Takimi me Komisionerët Publikë në 21 maj. Ata janë të përkushtuar për të siguruar integritetin e vettingut duke apeluar vendime. Le ta mbajmë reformën në drejtësi duke ecur përpara, hap pas hapi!

“Dhoma e Posaçme e Apelit ka një punë të vështirë, por vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e njerëzve. Mbështes reformën në drejtësi. Le të vazhdojmë përpara, hap pas hapi, pa marrë parasysh pengesat.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.