Rajoni

Regjistrohen 20 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, humb jetën 1 person

15:39 - 23.05.20 gsh

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 20 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, ndërsa ka humbur jetën 1 pacient.16 raste janë shënuar në Shkup, 2 në Kumanovë dhe 2 në Prilep. Po ashtu edhe viktima është regjistruar në Shkup, një 63- vjeçar i cili prej ditësh ishte në spital.

Ndërkohë Maqedonia e Veriut numëron thuajse 2 mijë të infektuar me COVID-19 në total nga të cilët 113 kanë humbur jetën kurse 1 mijë e 411 janë shëruar.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.