Kryesore

Kërkesa e Veliajt për financimin e Teatrit të Ri, Pollo: Do e sqarojmë Bankën Europiane të Investimeve, nuk do lejojmë të financojë Barbarinë Nr.2

14:47 - 28.05.20 Gazeta Shqiptare

Genc Pollo, ish- zv.kryeministri në qeverinë e PD, ka paralajmëruar se opozita nuk do lejojë që Banka Europiane e Investimeve të financojë projektin me xham e çelik mbi truallin e Teatrit Kombëtar.Pollo thotë se pas shembjes së kompleksit tek Teatri, kjo do të ishte një barbari nr.2 dhe kjo nuk ka për të ndodhur.

STATUSI NGA GENC POLLO

Banka Europiane e Investimeve nuk do të financojë Barbarinë nr 2 !!!

Barbaria 1 e lalit të madh e të vogël ishte shembja e kompleksit historik të Teatrit Kombëtar; Barbaria 2 është ndërtimi po aty i një blloku me xham e çelik pa përmendur kulla e aferat.
Këtë të fundit duan t’a bëjnë me një hua nga Banka Europiane e Investimeve. Kjo nuk duhet të ndodhë dhe besoj se nuk do të ndodhë. Opozita, shoqëria civile dhe miqtë europianë e një Shqipërie europiane do e sqarojnë Bankën se lalët duan t’a zhysin edhe atë në batakun e tyre. Dhe nuk do të lejojnë financim europian për barbarinë!
Ashtu siç bënë që të deshtonte plani hiperkorruptiv i rrugës Milot Balldren (12 milionë Euro për km).
Duke ndalur Barbarinë 2 do të mundemi të zhbëjmë edhe Barabrinë 1! Duke e
rindërtuar dhe restauruar me respekt e dashuri kompleksin historik.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE