Kryesore

Pse prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

14:15 - 28.05.20 Gazeta Shqiptare

Epoka e super-prindërve duket se ka marrë fund dhe më shumë prindër po përpiqen të adoptojnë stilin e “prindërimit dembel” në ditët e sotme.Por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’i lejoni fëmijët tuaj të rrinë jashtë dhe të shikojnë YouTube gjatë gjithë ditës, transmeton Telegrafi. Është më shumë për të bërë një hap prapa për t’i lënë fëmijët tuaj të luftojnë për një kohë dhe të mësojnë se si të kapërcejnë sfidat, në vend që të nxitoheni për të larguar të gjitha pengesat nga rruga e tyre.

Bright Side ndan anët e mira të këtij stili prindërimi:

Fëmijët mësojnë të kujdesen për veten e tyre

Prindërit me përtaci i bëjnë fëmijët më të përgjegjshëm

Prindërit i inkurajojnë fëmijët të besojnë në veten e tyre

Fëmijët ngjajnë më shumë me prindërit e tyre

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE