Kryesore

Rama jep lajmin e mirë: Shtyhen sërish me 3 muaj këstet e kredive

15:57 - 28.05.20 Gazeta Shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka dhënë sot një lajm të mirë për të gjithë ata që kanë një kredi, ndërsa theksoi se pagesa e kësteve të tyre do të shtyhen sërish me 3 muaj.Kreu i qeverisë pohoi se bashkë me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko kishin firmosur vendimin.

MESAZHI I RAMES
LAJM I MIRË

BASHKËFIRMOSËM ME GUVERNATORIN E BANKËS SË SHQIPËRISË NJË SHTYRJE TË MËTEJSHME TREMUJORE TË KËSTEVE TË KREDIVE DERI NË 31.08.2020 DHE GJITHASHTU BANKA E SHQIPËRISË MIRATOI NJË LEHTËSIM PËR BANKAT E NIVELIT TË DYTË, QË TË BËJNË RISTRUKTURIME PROAKTIVE TË KREDIVE DERI NË 31.12.2020 ME SHTRIRJE NJË OSE DISAVJEÇARE, SIPAS SHKALLËS SË VËSHTIRËSIVE TË ÇDO BIZNESI

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE