Kryesore

‘Aleanca e Teatrit’: Nuk jemi për parti të re, qytetarët po ngrenë rezistencën

10:53 - 29.05.20 Gazeta Shqiptare

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit’ stacionin e radhës për firmosjen e peticionit e ka ndalur në Lushnje. Peticioni në fjalë është për të ndërtuar teatrin siç ishte dhe në atë vend ku ishte, ndërsa qytetarët po firmosin. Aleanca për Teatrin’ i ka bërë thirrje qytetarëve të firmosin peticionin.Ndërkohë, regjisori Edmond Budina theksoi se artistët dhe qytetarët po ngrenë rezistencën dhe protestën. “Ne nuk jemi për të bërë parti të re. Jemi për të sjellë qytetarinë në politikën shqiptare. Jemi këtu që të bashkojmë të gjithë qytetarët”, tha Budina.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.