Bota

I dërguari special i OBSH-së: Koronavirusi s’ka ikur, duhet të përgatitemi për shpërthime të reja!

10:50 - 29.05.20 Gazeta Shqiptare

“Ne duhet të jemi të përgatitur për shpërthime të reja”, ishte ajo çfarë deklaroi i dërguari special i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Covid-19.“Koronavirusi “nuk ka ikur”, dhe teksa lëvizjet e njerëzve rriten duhet të jemi të përgatitur “për shpërthime të reja që mund të lindin shumë shpejt”, sqaroi Dr David Nabarro.

Nabarro i tha programit të BBC Radio 4, ditën e sotme, se ndërsa kufizimet e bllokimit janë lehtësuar, njerëzit do të duhet të vazhdojnë të praktikojnë distancën fizike aq sa munden, dhe të izolohen menjëherë nëse sëmuren.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE