Kryesore

Dy ditë para se afati i Reformës Zgjedhore të mbarojë, Lulzim Basha mbledh aleatët në selinë e PD

10:55 - 29.05.20 Gazeta Shqiptare

Lulzim Basha, kreu i PD-së do të mbledh sot në orën 12:30 aleatët e PD për Reformën Zgjedhore, që tashmë orët po i numëron mbrapsht.Nga sa bëhet e ditur çështje diskutimi themelore është kjo Reformë.

Kujtojmë këtu se edhe dy ditë kanë mbetur nga përfundimi i afatit të dakordësuar mes palëve në Këshillin Politik për të përfunduar Reformën Zgjedhore.

Basha ka kryer disa takime ditët e fundit përfshi ambasadoren amerikane Yuri Kim, Kryemadhin, Vasilin apo dhe ekspertët e PD.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE