Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

09:05 - 29.05.20 Gazeta Shqiptare

Është konfirmuar rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Nga sa bëhet e ditur, bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në Sarandë.Prej 7 muajsh, ajo ishte vendosur në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera.

Mjekët, por edhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundshme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE