Bota

Zvicër/ Humb jetën foshnja e prekur me COVID-19

19:35 - 29.05.20 gsh

Një foshnje e sapolindur ka ndërruar jetë për shkak se ishte infektuar nga COVID-19. Lajmin e kanë bërë të ditur autoritetet zviceriane. Sipas mediave të huaja djali i sapolindur ka ndërruar jetë në spitali në Kinderspital në Zyrih.Edhe dy vëllëzërit e vogëlushit njëri në kopësht dhe tjetri në shkollën fillore kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, duke bërë kështu që të hyjnë në karantinë rreth 70 persona që kanë qenë në kontakt me fëmijët.

Kujtojmë se deri më tani 1.656 persona kanë humbur jetën nga virusi dekjeprurës

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE