Kryesore

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ Shënohen 62 raste të reja, 2 persona humbin jetën

15:47 - 31.05.20 gsh

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka regjistruar 62 raste të reja me COVID-19, ndërsa 2 persona kanë humbur jetën. Shifrat tregojnë se kurba në vendin fqinj është në rritje, ndërsa qeveria mori masa të rihapjes graduale të vendit.Kryeqendër e rasteve të reja mbetet Shkupi, ndërsa viktimat që u shënuan ishin nga Gostivari dhe Struga.

Deri më tani numri i të infektuarve ka arritur në 2 mijë e 226, nga të cilët 1 mijë e 552 janë shëruar, ndërsa 133 persona e kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE