Bota

Duhan dhe shishe alkooli, nuk respektoi masat e ndërmarra ndaj COVID-19/ Gjobitet kryeministri rumun

13:51 - 31.05.20 gsh

Ndërsa qytetarët janë të detyruar të respektojnë masat e ndërmarra nga qeveria ndaj COVID-19, duket se vetë ata nuk i respektojnë.Mediat e huaja kanë shkruar se kryeministri rumun, Ludoviç Orban ka shlyer një gjobë prej 550 euro për duhanpirje në ambient të mbyllur dhe zhvillim të takimeve në godinën e Qeverisë, ku disa ministra dhe pjesëmarrës të tjerë nuk respektuan distancën sociale që shmang përhapjen e  koronavirusit.

Mediat rumune kanë publikuar disa fotografi ku kryeministri Ludovic Orban dhe qeveritarët e tjerë shihen duke pirë duhan në tryezën me ushqim dhe shishe me alkool.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE