Kryesore

Ndërron jetë këngëtari i njohur shqiptar, përlot nipi: O tokë pse më mban kur…

10:39 - 31.05.20 Gazeta Shqiptare

Ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë këngëtari i njohur dibran, Qerim Sula.Këngëtari i këngëve epike dhe traditës u nda nga jeta në moshën 69- vjeçare pas problemeve me zemrën. Burime për Gazeta Shqiptare kanë bërë të ditur se Sula ishte shtruar prej një muaji në spital, por s’mundi ta mposhtë sëmundjen. Sula, i cili mban dhe titullin Mjeshtër i Madh ka lënë amanetin që të varroset në Zall-Dardhë, vendndlindja e tij.

Nipi i tij ka përlotur me dedikimin për gjyshin.

“o mam pse me linde?
o zot pse me rrite?
o toke pse me mba?
kur gjyshin Qerim nuk e kam pran 
te dua shume gjyshi do na mungosh 

U prefsh ne paqe gjyshi Qerim
Qofshe i xhenetit ”

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE