Kryesore

Akuzat e PD për fluturimin me charter për në Francë, reagon Rama: Të vetmen punë kanë të më shajnë ditë-natë!

12:38 - 01.06.20 gsh

Ka reaguar për herë të parë lidhur me akuzat e Partisë Demokratike për një fluturim gjatë fundjavës në Francë me avion charter, numri një i Qeverisë, Ed Rama.Përmes një postimi në Tëitter Rama pranon se ka udhëtuar “pasditen e të premtes dhe jam kthyer mesditën e të shtunës për një vizitë informale të nivelit të lartë”.

Lidhur me deklaratat dhe akuzat për shpenzime luksi Rama thotë: “Shpenzimet e luksit e të fundjavave jashtë” ua kam lënë atyre që të vetmen punë kanë të më shajnë ditë-natë! Pikë”.

REAGIMI I PLOTE

Unë s’jam në Francë po në Shqipëri qysh pardje! Kam shkuar pasditen e të premtes e jam kthyer mesditën e të shtunës për një vizitë informale të nivelit të lartë dhe “shpenzimet e luksit e të fundjavave jashtë” ua kam lënë atyre që të vetmen punë kanë të më shajnê ditë-natë! Pikë.

Sa për Reformën Zgjedhore dhe dizinformimet që vazhdojnë, do të presim edhe sot pa folur pasi kemi bërë pjesën tonë duke respektuar afatin 31 maj! Sot kemi angazhuar edhe ushtrinë për operacionin e pastrimit të inerteve nga sheshet e Rindërtimit, ku shpejt do të nisin projektet

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE