Bota

COVID-19 në Itali/ 60 persona humbin betejën me ‘virusin vdekjeprurës’  në 24 orët e fundit

18:34 - 01.06.20 gsh

Duket se dhe Italia është në fund të kurbës së pandemisë. Gjatë 24 orëve të fundit 60 persona kanë humbur betejën me COVID-19, duke e çuar në 33 475 numrin e viktimave.Ndërkohë 179 persona janë konfirmuar pozitivë me Covid 19. Numri i të përgjithshëm i të infektuarve në Itali që nga fillimi i pandemisë është 233 175, ndërsa tashmë numri i personave aktivë pozitiv me koronavirus në Itali është 41,367.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE