Kryesore

Dështimi i Reformës Zgjedhore/ Basha mbledh sot në seli aleatët

11:01 - 01.06.20 gsh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë sot një takim në orën 14:00 me aleatët.Ky takim vjen pasi ditën e djeshme dështoi mbledhja e fundit e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore. Ditën e djeshme ishte edhe afati i fundit i kësaj reforme, por palën nuk u darkordësuan për çështjen e teknologjisë, rolin e  Gjykatës Kushtetuese, administratën zgjedhore dhe qeverinë kujdestare.

Në përfundim të mbledhjes, opozita dhe maxhoranca shkëmbyen akuza me njëra-tjetrën

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE