Kosova

Mbyllën kufirin me Shqipërinë/ Ministria e Brendshme: Pezullohet kontrata për dezinfektimin e mauneve

17:22 - 01.06.20 gsh

Pas vendosjes së taksës nga Kosova dhe problemeve të shkaktuara në pikën kufitare të Morinës, ku kamionët nga Shqipëria u penguan për të hyrë, pasi duhet të bënin dezinfektimin, ka ardhur një reagim edhe nga ministria e Brendshme kosovare.Përmes një deklarate zyrtare, thuhet se është pezulluar kontrata për dezinfektimin e mauneve që vijnë në Republikën e Kosovës.

NJOFTIMI

Pezullohet kontrata për dezinfektimin e mauneve që vijnë në Republikën e Kosovës.

Dezinfektimi i kamionëve parashihej në kuadër të masave për luftimin e pandemisë së COVID-19.

Nga ky moment importuesit nuk kanë nevojë t’i dezinfektojnë maunet në pikat kufitare.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE