Bota

Protesta në SHBA, arrestohet vajza e kryebashkiakut të New York-ut

17:46 - 01.06.20 gsh

Vajza e kryebashkiakut të New Yorkut, Bill de Blasio,  Chiara de Blasio  është arrestuar gjatë protestave masive të shtunën në mbrëmje,nën akuzën tubim të paligjshëm, ndërsa më pas u lirua.Arrestimi i saj vjen pas protestave masive, si rrjedhojë e vdekjes së 46-vjeçarit George Floyd në Minneapolis.

Në New York janë arrestuar dhe dy avokatë pasi sulmuan një automjet të policisë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE