Kronikë

Sekuestrohen 20 kg marijuanë në Greqi, në pranga një shqiptar dhe një grek

21:38 - 01.06.20 gsh

Një shtetas shqiptar u arrestua nga policia greke, pasi iu sekuestruan 20 kg marijuanë në makinë, ndërsa në pranga ka rënë dhe pronari i mjetit, shtetas grek.Fillimisht mjeti që vinte nga kufiri greko-shqiptar nuk i është bindur postbllokut të policisë  dhe pas ndjekjes është ndaluar në Agelokastro, Aitiloakarnania.

Gjatë kontrollit brenda në mjet u gjetën dhe sekuestruan 20 pako me 20 kg 500 gram marijuana.  Gjithashtu policia sekuestroi 3 celularë dhe 200 euro.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE