Bota

COVID-19 i ndryshoi ngjyrën e lëkurës, humb jetën mjeku kinez (Foto)

20:38 - 02.06.20 gsh

Një mjek kinez ka ndërruar jetë pasi u infektua me COVID-19.Hu Weifeng, urolog në Spitalin Qendror Wuhan, vdiq të premten pasi u trajtua për Covid-19 dhe sëmundje të tjera shoqëruese për më shumë se katër muaj. Ai është mjeku i gjashtë nga Spitali Qendror Ëuhan që ka vdekur nga virusi, i cili shpërtheu në qytetin qendror kinez në fund të vitit të kaluar.

Gjendja e Hu u bë një shqetësim kombëtar pasi mediat kineze treguan imazhe të tij me lëkurën të zezë për shkak të dëmtimit të mëlçisë. Doktori tjetër Yi Fan tregoi simptoma të ngjashme, por u shërua dhe ka dalë nga spitali.

Urologu kinez ishte mik i mirë i Li Wenliang i cili kishte folur i pari dhe kishte zbuluar se bëhet fjalë për një virus të quajtur COVID-19 që po përhapet nëpër botë.

1111 1 11 111
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE