Kosova

Konfirmohen 13 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

21:23 - 02.06.20 gsh

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka konfirmuar 13 raste të reja me COVID-19. Ndërsa katër pacientë kanë fituar betejën me virusin vdekjeprurës, duke aritur  në 847 numri i të shëruarve.Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 10 raste (sipas vendbanimit: 8 raste Vushtrri, 1 rast Mihaliq dhe 1 rast Ceceli), komuna e Mitrovicës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Mitrovicë) dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë

Kosova, gjithsej, ka identifikuar 1,123 raste me koronavirus, ndërsa 30 prej tyre kanë humbur jetën.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE