Kryesore

Reforma zgjedhore/ Komisioneri i BE për Zgjerimin: Palët të vazhdojnë diskutimet, shpresoj për një marrëveshje

12:39 - 02.06.20 Gazeta Shqiptare

Oliver Varhelyim, Komisioneri i BE për Zgjerimin, ka reaguar pasi Këshilli Politik nuk arriti një marrëveshje mes palëve për Reformën Zgjedhore.Përmes një shënimi në Twitter, Komisioneri inkurajon palët që të vazhdojnë dialoguan, ndërsa thotë se kjo reformë është shumë e rëndësishme dhe se shpreson për një marrëveshje.

“Reforma zgjedhore në Shqipëri: Unë i inkurajoj të gjitha palët, brenda dhe jashtë parlamentit, që të vazhdojnë akoma të provojnë dhe të arrijnë një marrëveshje. Kjo është një reformë e rëndësishme që duhet të ofrohet dhe do të ishte për të ardhur keq nëse humbet ky moment. Shpresoj për një marrëveshje: kjo është thelbësore”, shkruan Varhelyim.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE