Bota

Ulet ndjeshëm numri i viktimave në Itali/ 55 persona humbin betejën me COVID-19 në 24 orë

19:18 - 02.06.20 gsh

Në vendin fqinj gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 55 viktima, duke shkuar në total 33 530. Ndërsa, një ditë më parë numri i të vdekurve ishte 60. Përsa i përket rasteve të reja janë konfirmuar 318, duke e çuar në 233 515 numrin e përgjithshëm të infektuarve.Ndërkohë në Lombardi që është dhe rajoni më i prekur janë 12 të vdekur, numri më i ulët që prej nisjes së pandemisë.

Në këtë rajon janë regjistruar gjithsej 16.143 viktima nga COVID-19. Ndërsa rastet e reja janë ulur, pasi gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 187 raste.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE