Bota

Italia hap sot kufijtë për turistat

09:40 - 03.06.20 gsh

Vendi fqinj ka njoftuar se më 3 qershor do të hapë kufijtë për turistët nga BE.  Zhvillimi vjen teksa shumë vende po zbusin masat duke iu ruajtur një vale të dytë  të pandemisë.Turistët nuk do të  karantinohen pasi Italia kërkon të joshë turistët dhe tenton rinisjen e ekonomisë së mbyllur që prej 9 marsit.

Kujtojmë se Italia vijon të ketë ulje të rasteve me vdekje nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj u regjistruan 55 viktima, duke shkuar në total 33 530.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE