Kronikë

Korçë/ Makina përplas këmbësoren dhe largohet, e moshuara në gjendje të rëndë

10:28 - 03.06.20 gsh

Një aksident rrugor është regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Korçës. Gazetarja Lorena Kodra raporton se një mjet ka goditur një këmbësore, e cila mbeti e plagosur rëndë.Menjëherë pas aksidentit drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, duke e lënë të vetme në rrugë të moshuarën.

Kanë qenë kalimtarët në rrugë, të cilët kanë njoftuar policinë dhe ambulancën, dhe kjo e fundit ka bërë  të mundur transportimin e të plagosurës në Spitalin Rajonal të Korçës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE