Kronikë

Zbardhet skema e prostitucionit në Rrogozhinë/ Pronarët përvec dhomës kishin 1/3 e fitimit, ja sa ishte pagesa

11:01 - 03.06.20 gsh

Zbardhet skema se si funksiononte prostitucioni në dy hotelet në Rrogozhinë. Gazetarja Dorjana Bezat raporton se ishin pronarët e hoteleve Bujar Gjuzi dhe Fatmir Hoxha ata që udhëhiqnin rrjetin.Ata përveç fitimit nga dhoma kishin edhe 1/3 nga shërbimi, teksa kur klientët ishin të interesuar ata thërrisnin shtetaset që shërbenin si prostituta që ishin të moshave 20- 56 vjeç.

Policia pas 7 muajsh vëzhgimesh ndërmori operacionin ‘Zhuri’ që prangosi 7 persona përfshirë dy pronarët e hoteleve.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE