Bota

Ndodh në Spanjë/ Mjekët dërgojnë pacientët e infektuar me COVID-19 në plazh (Foto)

16:55 - 04.06.20 gsh

Një ndër vendet më të prekur nga COVID-19 siç është Spanja, ka aplikuar një metodë ndryshe për pacientët e infektuar me virusin vdekjeprurës, si pjesë e shërimit.Ekipet mjekësore tw Hospital del Mar në Barcelonë janë fotografuar duke lëvizur pacientë drejt plazhit, si pjesë e një programi për të qetësuar të infektuarit.

1 2 3
<
>

Aktualisht, Spanja ka konfirmuar 239.932 infeksione dhe 27,127 vdekje, ndërkohë qeveria ka filluar ngadalë të lehtësojë masat kufizuese për parandalimin e koronavirusit pasi në dy ditët e fundit nuk ka shënuar asnjë viktimë si pasojë e koronavirusit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE