Kosova

Ulet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, shënohen 5 raste të reja në 24 orët e fundit

20:15 - 04.06.20 gsh

Kosova ka regjistruar 5 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.  Ndërkohë, 3 pacientë kanë fituar betejën me virusin vdekjeprurës.“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Fushë Kosovës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Fushë Kosovë), komuna e Vushtrrisë 1 rast (sipas vendbanimit:1 rast Oshlan), komuna e Prizrenit 1 rast (sipas vendbanimit:1 rast Tupec) dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e ISHP-së së Kosovës.

PESË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR!Sot më 04 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Jeudi 4 juin 2020

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE