Kryesore

Mblidhet sërish Këshilli Politik, OSBE organizon tryezën tek Pallati i Kongreseve

18:50 - 05.06.20 gsh

Këshilli Politik do të mblidhet sot sërish me kërkesë të opozitës teksa OSBE po përgatit tryezën e përbashkët.Mbledhja do të mbahet në orën 19:30 teksa gazetari Osman Stafa raporton se opozita konfirmon pjesëmarrjen e saj me dy anëtarët Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin. Ndërkohë pritet përgjigjia e mazhorancës për mbledhjen e sotme.

Ende nuk ka një konsensus të plotë për Reformën Zgjedhore. Duket se ngërçi mbetet tek depolitizimi i administratës zgjedhore teksa ambasadorja Yuri Kim tha ditë më parë se tashmë topi për marrëveshjen është në fushën e Bashës.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE