Aktualitet

Vrasja e 24-vjeçarit në Krujë/ Mesazhi prekës i Dom Gjergj Metës: Sa shumë gjana kisha me të thanë sot. Më fal që s’munda me mbërrit në kohë

10:19 - 05.06.20 Gazeta Shqiptare

Vrasja e dy vëllezërve në Krujë ka tronditur të madh e të vogël, jo vetëm të afërm e njerëz që i njihnin dy djemtë Gramoz e Xhontil Bardhi.Por gjakmarrja goditi përsëri duke marrë jetën e dy të rinjve.

Dhimbjen e krimit të dyfishtë ia shton dhe një mesazh i Dom Gjergj Metës, i cili kishte njohje personale me më të voglin, Xhontilin, i cili ishte pagëzuar Gjon dhe ishte një i ri shumë aktiv në aktivitetet e rinisë së krishterë.

“Sa shumë gjana kisha me të thanë sot more Gjon. Por për tash po të them vetëm lamtumirë! E më fal që nuk munda me mbërritë në kohë …
Lamtumirë Gjoni i mirë! Lutju Zotit për ne!”, – shkruan Dom Gjergj Meta.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE