Kryesore

Maqedonia e Veriut fillon fluturimet ndërkombëtare nga 1 korriku

08:31 - 24.06.20 gsh

Maqedonia e Veriut nga 1 korriku do të rifillojë fluturimet ndërkombëtare duke rihapur dy aeroportet kryesore.Prej fillimit të muajit tjetër, do të rifillojnë fluturimet nga aeroporti ndërkombëtar i Shkupit dhe ai i Ohrit. Të gjithë qytetarët që do të hyjnë apo dalin në Maqedoninë e Veriut nuk janë të detyruar të vetëizolohen apo testohen vetëm në rast se ka shenja të COVID-19.

Maqedonia e Veriut  gjatë ditëve të fundit ka shënuar një ulje drastike në numrin e të infektuarve.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE