Kryesore

Bilanci i COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ Shënohen 153 raste të reja dhe 6 të vdekur në 24 orët e fundit

14:58 - 25.06.20 Gazeta Shqiptare

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë të tjerë nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 153 raste të reja.Lajmi është bërë me dije nga Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, e cila ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit si pasojë Covid-19  6  persona kanë vdekur ndërsa 153 persona të tjerë janë infektuar  nga koronavirusi.

Me rritjen e sotme numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në vend ka shkuar  në 5.595, numri i të shëruarve në 2.166 ndërsa numri i viktimave në 265. Deri më tani numri i rasteve aktive ka shkuar në 3.095.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE