Rajoni

Shënohen 19 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Greqi

19:50 - 25.06.20 gsh

Greqia ka shënuar një rritje të rasteve me COVID-19 krahasuar me ditët e tjera. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 19 raste të reja, duke e çuar totalin numrin e të infektuarve në total në 3 mijë e 256.Ndërkohë sot u shënua dhe viktima e 190, ndërsa në spital vetëm 9 pacientë janë të intubuar.

Disa vende fqinje të saj përfshi Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut, Turqinë apo dhe vende të tjera të Ballkanit si Kosova po përjetojnv një shtim rastesh teksa Greqia po mban një ritëm të ulët dhe jo një rritje drastike të rasteve me COVID-19.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE