Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ Shënohen 3 viktima e 163 raste të reja në 24 orët e fundit

16:26 - 26.06.20 gsh

Maqedonia e Veriut regjistroi 3 viktima dhe 163 raste të reja me COVID-19, ku 70 prej tyre kanë qenë në Shkup.Në spitalin pranë Klinikës Infektive aktualisht nuk ka asnjë pacient të shtruar.

Ndërsa mësohet se  janë 3284 raste aktive me koronavirus. Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 arriti në 5 758. Kujtojmë se deri me tani 268 persona kanë humbur jetën.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE