Kryesore

Përcaktohen gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë/ Teuta sfidon Kukësin, Tirana “peshkon” Bylisin

14:36 - 26.06.20 Gazeta Shqiptare

Kupa e Shqipërisë do të finalizohet më 2 Gusht.Shorti i hedhur sot në ambiente e FSHF-së përcaktoi dhe dy çiftet e fazës gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Kukësi do të synojë të mbrojë trofeun, por për këtë do të luajë ndaj Teutë. Verilindorët që janë distancuar për titullin, e shohin këtë turne si ngushëllim të denjë.

Tirana do të luajë kundër Bylis, një skuadër që e nisi fuqishëm kategorinë Superiore, por ra me kalimin e javëve. Ballshiotët do të zhvillojnë ndeshjen e parë në shtëpi më 2 Korrik, ndërsa Kukësi do të luajë në Elbasan Arena.

Ndeshjet e kthimit janë programuar në 15 Korrik ndërsa finalja e madhe në 2 Gusht.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.