Kryesore

Maqedonia e Veriut shënon 9 viktima dhe 176 raste të reja me COVID-19

16:33 - 28.06.20 gsh

Maqedoia e Veriut shënoi 9 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit,  teksa mediat vendase referuar autoriteteve të shëndetësisë kanë theksuar se vendi ndodhet në një situatë alarmante.Mësohet gjithashtu se në vendin fqinj janë kryer 870 teste nga të cilët 176 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, ndërkohë kanë ndërruar jetë janë 7 nga Shkupi, 1 nga Struga dhe 1 nga Tetova.

Rastet e reja me COVID-19 janë të shpërndara sipas qyteteve të mëposhtme:

Shkup  61, Tetovë 22, Strugë  19, Shtip  14, Ohër 14, Kumanovë  8, Gostivar  7, Kërçova  6, Prilep  5, Veles  5, Resnjë  5, Manastri  3, Koçan  2, Strumicë 1, Demir Hisar 1, Dibër  1, Pehçevë  1, Probishtip  1.

Po ashtu bëhet me dije se 80 pacientë kanë fituar betejën me ‘virusin vdekjeprurës’.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE