Kryesore

Pas 11 javësh larg, infermieria heroinë përqafon djalin e saj dyvjeçar

19:45 - 29.06.20 Gazeta Shqiptare

Ky është një moment shumë emocionues, kur një infermiere ishte në gjendje të mbajë djalin e saj dy vjeçar për herë të parë pasi u detyrua të ndahej prej tij për 11 javë.I vogli George Cole rrezaton lumturi ndërsa përqafon nënën e tij, infermieren Charlotte për herë të parë në gati tre muaj.

Dy-vjeçari kishte qëndruar te gjyshërit për ta mbajtur të sigurt nga coronavirusi gjatë karantinës.

Charlotte dhe burri i saj Daniel, të dy 30 vjeç, morën vendimin e ashpër pas një rasti të konfirmuar me COVID-19 në një nga shtatë shtëpitë e kujdesit që ajo mbikëqyr.

Gjatë bllokimit, çifti mund të shihte djalin vetëm përmes një dritareje.

Në fotot e dhimbshme shihet Charlotte gjatë muajit maj, teksa vendosi dorën mbi xham, duke parë djalin e saj.

Çifti duhej të shpërqendrohej kur George ishte larg, kështu që ata kishin pikturuar gardhe, garazh, deri sa përfundimisht i mbaruan gjërat për të bërë.

Njëmbëdhjetë javë më vonë, familja është përsëri së bashku në Kirkham, Lancs.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.