Bota

COVID-19 në Itali/ Shënohen 23 viktima dhe 142 raste të reja

19:10 - 30.06.20 gsh

Autoritetet e Mbrojtjes Civile në Itali konfirmuan 23 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, duke e çuar në 34.767 numrin total të vdekjeve në shtetin fqinj.Dje ishin vetëm 8 të vdekur dhe Lombardia e cila është më e prekura pasi u shënua vetëm një viktimë. Edhe numri i të infektuarve të rinj në 24 orët e fundit ka pasur një rritje të lehtë, pasi u konfirmuan  142 raste, ndërsa dje ishin 126 persona.

Aktualisht rastet pozitve me koronavirus në Itali janë 15.563.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE