Aktualitet

Emrat/ Kush janë shqiptarët që drejtonin trafikun e drogës me Barin

14:38 - 30.06.20 gsh

News 24 mëson emrat e personave që drejtonin grupin kriminal që trafikonte drogë prej 2015 nga Vlora në drejtim të Barit në Itali.Grupi kriminal i përbërë nga 37 persona të cilët u vunë në pranga dyshohet se drejtohet nga Robert Muftari dhe Elton Hamza.

Policia italiane kishte informacione për aktivitetin e këtyre personave. Ato u përgjuan prej të paktën 4 vitesh. Në këtë hark kohor janë goditur disa herë nga forcat e rendit, duke iu sekuestruar drogë dhe euro, por ata sërish nuk e ndaluan aktivitetin e tyre. Kështu Antimafia italiane kërkoi bashkëpunimin e SPAK, pasi grupi drejtohej nga shqiptarë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE