Kryesore

Maqedonia e Veriut konfirmon 4 viktima dhe 126 raste të reja me COVID-19

20:01 - 30.06.20 gsh

Maqedonia e Veriut konfirmoi 126 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Aktualisht numri i personave që rezultojnë me koronavirus në total ka shkuar në 6334.Ndërsa bëhet me dije se  4 persona kanë ndërruar jetë, duke e çuar numrin e përgjithshëm i viktimave në 302, prej të cilëve 171 kanë humbur jetën gjatë muajit qershor.

Ndërkohë, në spitale po kurohen 403 persona.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE