Aktualitet

Mjeku Pushi humbi betejën me COVID-19/ Ambasadorja e SHBA: Thellësisht të trishtuar, do të kujtohet si hero

18:28 - 30.06.20 gsh

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka shpërndarë një mesazh ngushëllimi në ‘Twitter’ për ndarjen nga jeta parakohe të mjekut dhe profesorit Arjan Pushi për shkak të COVID-19.Ambasadorja Kim shkruan se dr. Arjan Pushi e dha jetën ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero.

“Jemi thellësisht të trishtuar nga humbja e parakohshme e Dr. Arjan Pushit. Ai e dha jetën, ndërsa ishte në shërbim të të tjerëve dhe do të kujtohet si hero!”, shkruan Kim.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.