Kryesore

“Gjenerali i zemrës sime”, Anita Muçaj urim plot ndjenjë Ramush Haradinajt për ditëlindje

18:24 - 04.07.20 Gazeta Shqiptare

Anita Muçaj, bashkëshortja e Ramush Haradinajt, i ka bërë një dedikim plot ndjenjë për ditëlindje bashkëshortit të saj.Ish-kryeministri i Kosovës festoi dje 52-vjetorin dhe në morinë e urimeve që mori sigurisht nuk mungoi ai i partneres së tij.

Në një postim në Instagram, Anita ka publikuar disa foto nga momentet më të ëmbla me njëri-tjetrin, ndërsa e quan Haradinajn “gjeneral i zemrës sime”. Ndër të tjera, ajo e quan veten dhurata më e bukur e ditëlindjes së tij, ndërsa shton se 17 vitet që kanë kaluar bashkë kanë pasur sfida të mira dhe të këqija.

“Nuk dua të t’a heq asnje gradë e yll si gjeneral ushtrie e komandant i Luftës veq dua t’i shtoj nja dy më shum

Ti je gjenerali i zemrës sime, e gjeneral i dashurise se Gjinit, Hanes dhe Trimit,

Të duam përjetë Ramush Harandinaj! Gezuar Ditelindja e une edhe sot vazhdoj te mendoj qe jam dhurata me e bukur e ditelindjes sate ! Gezuar 17 vjet bashk me te mira e te kqija ”!

 

 

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE