Aktualitet

Maqedonia e Veriut vijon me shifra alarmante/ 7 të vdekur dhe 115 të infektuar në 24 orët e fundit

17:02 - 05.07.20 gsh

115 të infektuar, 7 të vdekur dhe 40 të shëruar është bilanci i Kovid-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Numri më i madh i të infektuarve është regjistruarnë Shkup, përkatësisht 53 raste të reja, Strugë 13 raste, Tetovë 8 dhe nga gjashtë raste në Dibër dhe Shtip.5 viktima janë regjistruar në Shkup dhe nga një në Tetovë dhe Krushevë.Nga 40 të shëruar, 26 prej tyre janë nga Shkupi. Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.032 teste, ndërsa probabiliteti i të infektuarve në raport me numrin e testeve arrin në 11 për qind.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE