Bota

Pas 104 ditësh hapen pub-et në Britani/ “Çmenden” anglezët (Fotot)

11:47 - 05.07.20 gsh

Më në fund pub-et në Britaninë e Madhe u hapën. Ato kanë qëndruar të mbyllura për 104 ditë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Birra u derdh lumë që në natën e parë kur autoritetet vendosën që ky lloj biznesi të hapë dyert.Ishte një nga shqetësimet kryesore të autoriteteve shëndetësore për shkak të mos respektimit të distancimit social dhe në të vërtetë rezultoi kështu.

30397480-8490751-Revellers_in_Clapham_London_enjoyed_a_night_in_the_pubs_and_bars-a-7_1593930305872 30399874-8490751-image-a-4_1593906252282 30399884-8490751-image-a-17_1593906361910 30401186-8490751-image-a-101_1593911353049 Screenshot_5 Screenshot_7
<
>

Në disa raste u kërkua ndërhyrja e policisë për shkeljen e rregullave dhe shumë prej pub-eve u mbyllën më herët. Sipas ekspertëve në ditën e shtunë, vlerësohet të jenë shitur 15 milionë birra.

Kujtojmë që Britania e Madhe është një nga vendet më të goditura nga koronavirusi ku deri tani janë regjistruar 286,412 të infektuar nga të cilët kanë ndërruar jetë 44,283 persona.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE