Bota

Dy trena përplasen ‘kokë më kokë’, 2 të vdekur, 30 të plagosur

19:46 - 07.07.20 gsh

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa kanë mbetur të plagosur 30 të tjerë, pasi dy trena u përplasën kokë më kokë. Mediat e huaja raportojnë se aksidenti i rëndë ka ndodhur afër Pernink, rreth 120 kilometra (75 milje) në perëndim të Pragës gjatë kësaj të marte.Ndërkohë dy helikopterë dhe shërbime të tjera të urgjencës ndodhen në vendin e ngjarjes, përfshirë edhe 15 njësi të shërbimit të shpëtimit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE