Kryesore

‘’Nëse janë 400 milionë €, jap dorëheqjen’’/ Tabaku publikon videon për inceneratorin e Tiranës: Koha që Rama të mbajë fjalën

21:21 - 07.07.20 gsh

Ish- deputetja e PD, Jorida Tabaku pas investigimit të BIRN i cili konstatoi shkeljet nga qeveria për dhënien e koncesionit të përpunimit të mbetjeve për inceneratorin të Tiranës, me një vlerë totale ndërtimi prej 430 milionë eurove i ka kërkuar Edi Ramës të japë dorëheqjen.Ka qenë vetë kryeministri Rama i cili ka thënë në Kuvend se nëse totali i vlerës kap 400 milionë euro, ai vetë do japë dorëheqjen .Sipas BIRN, bazuar tek studimi i fizibilitetit, kostoja dhe ndërtimi i inceneratorit ka vlerën e 430 milionë eurove.

https://www.facebook.com/jorida.tabaku/videos/295537078311634/?t=0

 

STATUSI NGA JORIDA TABAKU

Ka ardhur koha të mbajë një herë të vetme fjalën, të japë dorëheqjen! E ka thënë vetë me zë dhe figurë!

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE