Kronikë

Dy vatra të mëdha zjarri në Lezhë, vështirësi në shuarjen e flakëve

19:02 - 09.07.20 gsh

Dy vatra të mëdha zjarri janë regjistruar pasditën e sotme në pyjet e njësisë administrative Ungrej në Lezhë. Flaket janë konstatuar në fshatin Zimaj dhe Kashnjet.Burimet bëjnë me dije se aktualisht nuk ka rrezik për zonën në fjalë, pasi në vendet ku ka rënë zjarri nuk ka banesa.

Punonjësit e agjencisë së Shërbimit Pyjor ndodhen në terren dhe po ndërhyjnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve, pasi ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur për shkak të terrenit të thyer malor.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE