Aktualitet

Transporti ndërqytetas gjatë pandemisë/ Rama publikon videon: Me rëndësi mbetet vigjilenca, rreziku është prezent

20:08 - 09.07.20 gsh

Transporti ndërqytetas ka rinisur aktivitetin pak ditë më parë, pas pezullimit prej një periudhe 3 mujore për shkak të pandemisë, por duke ndjekur rregullat. Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në ‘Facebook’  theksoi se me rëndësi mbetet vigjilenca, pasi rreziku është prezent.MESAZHI I RAMËS

Terminalet dhe Transporti Ndërqytetas e Rrethqytetas janë rikthyer në punë me kujdes e respekt masash!

Me RËNDËSI mbetet vigjilenca nga të gjithë, sepse rreziku është prezent dhe mund të mbrohemi vetëm duke respektuar Protokollet e Sigurisë!

Task-Forca e Transportit Rrugor – MIE♀️ vijon çdo ditë të jetë prezente në të gjitha terminalet dhe akset rrugore për kontroll e disiplinim ndaj paligjshmërisë.

‼️Për çdo shqetësim DENONCO në www.dpshtrr.gov.al

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE