Bota

SHBA/ Regjistrohen 991 viktima dhe 64,771 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

19:17 - 10.07.20 gsh

SHBA është një ndër vendet më të prekur nga COVID-19, ku numri i të infektuarve dhe viktimave rritet dita ditës. Në 24 orët e fundit në SHBA janë regjistruar 991 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në 132,056  numrin e përgjithshëm të të vdekurëve në vend që prej fillimit të shpërthimit.Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi janë regjistruar 64,771  raste të reja nga sëmundja vdejerurëse dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 3,047,671  persona.

Sipas të dhënave që nga fillimi i pandemisë e deri më tani kanë fituar betejën nga Covid-19 1,426,613  pacientë ndërsa në gjendje të rëndë për jetën ndodhen 15,664 të tjerë.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE