Kryesore

Konfirmohen 6 viktima dhe 136 raste të reja nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

17:40 - 12.07.20 gsh

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 136 raste të reja me COVID-19-19 në Maqedoninë Veriore, ndërsa 6 pacientë kanë humbur betejën me virusin.Rastet e reja janë shënuar në: Shkup-46, Kumanovë-6, Dibër-7, Shtip-14, Prilep-1, Tetovë-12, Strugë-9, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-13, Strumicë-2, Radovish-3, Krushev-2, Koçan-1, Probishtip-1, Demir Hisar-2, Kratovë-1, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-4, Resnje-4.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 8.111 individë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE